Ман Сити и Ман Юнайтед с разгромни победи във “ФА Къп”

Отборите на Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед се класираха за следващия кръг на турнира ‘ФА Къп’.

Двата гранда от Манчестър записаха разгромни победи в 4-ия кръг на състезанието като разбиха отборите на Фулъм и Транмиър. Сити спечели с 4:0 у дома срещу “котиджърс”, докато Ман Юнайтед разгроми Транмиър с 6:0 като гост.

Манчестър Сити не допусна изненада срещу представителя на “Чемпиъншип”

Манчестър Сити не срещна никакви трудности при домакинството си на Фулъм на ‘Етихад’. Срещата стана мого лесно за тима на Пеп Гуардиола, след като вратарят на съперника бе изгонен в 6-ата минута, Сити получи дузпа. Илкай Гюндоган се разписа от бялата точка и даде аванс на “небесносините”. Ман Сити пое изцяло контрола върху срещата и вкара втори гол в 19-ата минута. Бернардо Силва се разписа за 2:0 в прецизен удар по земя, като това попадение бе номер 100 за Сити от началото на сезон. Бразилският национал Габриел Жезус доказа класата си през втората част като вкара две попадения между 72-рата и 75-ата минути, с което направи успеха на “гражданите” още по-категоричен.

Манчестър Юнайтед се развихри срещу съперник от “Лига 1”

Манчестър Юнайтед записа още по-убедителен успех малко по-късно, след като разби третодивизионния Транмиър Роувърс с 6:0 на ‘Прентън Парк’. Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер вкараха 5 попадения още до почивката и убиха всякаква интрига в срещата. Любопитното е, че всички 6 гола бяха отбелязани от различни футболисти на ‘червените дяволи’.

Транмиър започна по-добре срещата, но класата на съперника си каза думата. Бранителят Хари Магуайър, който бе капитан в днешната среща, вкара страхотен гол от 25 метра в 10-ата минута, за да открие резултата. Три минути по-късно друг защитник – Диого Дало, с прецизен удар по земя направи 2:0. След още три минути футбол на ‘Прентън Парк’, Ман Юнайтед вече водеше с 3:0, а голмайстор бе Джеси Лингард. Последваха равностойни минути, като четвъртият гол за Юнайтед бе чак в 41-вата минута и бе дело на Фил Джоунс. Петото попадение за гостите падна в 45-ата минута, като негов автор бе Антони Марсиал след асистенция на Люк Шоу.

През второто полувреме тимът на Ман Юнайтед намали оборотите. Младият нападател Мейсън Гринууд отбеляза шестия и последен гол в тази среща в 56-ата минута. С този успех, отборът на Манчестър Юнайтед сложи край на серията си от 2 поредни поражения. Тимът би трябвало да бъде по-уверен във възможностите си, въпреки че тази гръмка победа идва срещу доста по-слаб съперник и надали ще успокои феновете на “червените дяволи”.