Ман Сити продължава да мечтае за четири трофея
Гражданите повалиха Евертън в 1/4-финал в турнира за ФА Къп след рецитал на Де Бройне в последните 10-ина минути

Кевин де Бройне се появи в игра десетина минути преди края на четвъртфинала в турнира за ФА Къп срещу Евертън, за да осигури победата с 2:0 на своя Манчестър Сити на “Гуудисън Парк”.

Белгиецът сътвориха суматоха пред вратата на Карамелите, след което Илкай Гюндоган откри резултата в 84-ата минута, а в самия края Де Бройне дублира аванса на Гражданите.

Успехът в Ливърпул означаваше, че Сити продъжават да преследват трофеите в четири състезания – Висшата лига, Шампионската лига, ФА Къп и Купата на Лигата.

Oсвен това Сити подобри клубен рекорд, записвайки 17-пореден мач без загуба на чужд терен.

По-рано днес с билет за полуфиналата в най-старатата надпревара в света се сдоби Саутхямптън, надиграл с 3:0 Борнемут.

Утре са другите два четвъртфинала – Челси приема Шефилд Юнайтед, а Лестър посреща Манчестър Юнайтед.

EВЕРТЪН – МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:2 (0:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Илкай Гюндоган (84), 0:2 Кевин де Бройне (90)

ЕВЕРТЪН (3-4-1-2): 31. Жоао Вирджиния – 4. Мейсън Холгейт, 13. Йери Мина, 22. Бен Годфри – 23. Шеймъс Колуман (к), 21. Андре Гомеш, 6. Алан, 12. Люка Дин – 10. Гилфи Сигурдсон – 9. Диминик Кавърт-Люин, 7. Ричарлисон

Мениджър: Карло Анчелоти

МАНЧЕСТЪР СИТИ (4-3-3): 13. Зак Стефан – 11. Олександър Зинченко, 3. Рубен Диаш, 14. Аймерик Лапорт, 2. Кайл Уокър – 8. Илкай Гюндоган, 25. Фернандиньо (к), 20. Бернардо Силва – 47. Фил Фоудън, 9. Габриел Жезус, 7. Рахийм Стърлинг

Мениджър: Хосеп Гуардиола

СЪДИЯ: Майкъл Оливър, Англия

СТАДИОН: “Гудисън Парк“