Ман Сити се доближи сериозно до върха след успех над Астън Вила
"Гражданите" вече изостават само на 3 точки от лидера Арсенал.

Считаният за най-сериозен претендент на Арсенал за титлата във Висшата лига – Манчестър Сити, записа изключително важна победа.

“Гражданите” се наложиха с 3:1 над Астън Вила на “Етихад” в среща от 23-я кръг на Премиър лийг.

Първото попадение за домакините падна още в 4-ата минута, когато Родри бе точен след асистенция на Рияд Марез.

В 39-ата минута Ерлинг Холанд се възползва по най-добрия начин от грешка в защитата на съперника и пусна остро подаване в наказателното поле на Астън Вила, което бе засечено от Илкай Гюндоган.

Преднината на Манчестър Сити стана класическа след точно изпълнена дузпа в самия край на първото полувреме от страна на Рияд Марез.

Гостите върнаха един гол в 61-ата минута чрез Оли Уоткинс, но силите на Астън Вила не стигнаха за нещо повече от това.

С днешния успех “гражданите” вече са с актив от 48 точки на второто място във временното класиране и изостават само на 3 пункта от Арсенал, но “артилеристите” са и с мач по-малко. Астън Вила пък заема 11-ата позиция в таблицата с 28 пункта.

В следващия кръг Манчестър Сити ще играе с Арсенал, а “лъвовете” ще премерят сили също с “артилеристите”, но с разликата, че това ще се случи на 18-ти февруари.

Манчестър Сити – Астън Вила (3:1)