Ман Сити сложи шампанското за изстудяване
Гражданите още по-близо до шампионската титла след комфортна победа над Тотнъм

Манчестър Сити направи нова солидна стъпка към шампионската титла на Англия, разправяйки се безмилостно и с Тотнъм на Жозе Моуриньо – 3:0.

След категоричния успех Гражданите оглавяват подреждането във Висшата лига с 53 точки, седем повече от втория Лестър, който има и мач повече. Тотнъм остана осми с 36 точки, но още тази вечер може да бъде изпреварен и от Астън Вила.

Ман Сити сложи шампанското за изстудяване 1

Испанецът Родри се разписа от дузпа за тима на Пеп Гуардиола в средата на първото полувреме, а Илкай Гюндоган продължи страхотното си представяне, реализирайки две попадения във вратата на Уго Лорис.

Пет минути след почивката той дублира аванса на Сити с 10-ия си гол за сезона, а четвърт час по-късно оформи крайния резултат.

За съжаление на Гуардиола и феновете на тима Гюндоган получи травма в слабините скоро след втория си гол и трябваше да бъде заменен.