Ман Сити свали още една мишена – титлата е на ръка разстояние
Гражданите нокаутираха Фулъм с три гола за 13 минути

Maнчестър Сити направи една от последните стъпки по пътя на шампионската титла във Висшата лига след убедителна победа с 3:0 при гостуването на Фулъм.

След изразителния успех Гражданите вече имат актив от 71 точки, 17 повече от втория в класирането на Висшата лига Манчестър Юнайтед, като на Острова вече изчисляват кога точно Сити ще спечели и на теория първенството.

Ансамбълът на Пеп Гуардиола унищожи интригата на “Крейвън Котидж” в рамките на 13 шеметни минути в началото на второто полувреме.

Джон Стоунс откри резултата в 47-ата минута, след като проби между двама бранители на столичани след центриране от свободен удар на португалеца Жоао Кансело, засичайки топката от непосредствена близост.

Габриел Жезус дублира аванса на гостите малко по-късно, възползвайки се от груба грешка на датския бранител Йоаким Андерсен.

Минути след гола статитистиците обявиха, че бразилецът е бил въвлечен в 95 гола в своите 114 мача като титуляр в състава на Гражданите.

Четвърт час след подновяването на играта пък Серхио Агуеро най-после сложи край на безкрайно дългата голова суша, превръщайки в гол дузпата, отсъдена за нарушение на Абдул-Насир Адарабийо срещу Феран Торес.

Аржентинецът реализира последния си гол преди 417 дни – през януари 2020 година, когато се разписа срещу Шефилд Юнайтед.

Фулъм пък регистрира 11-а поредна загуба срещу Сити във всички турнири, като в Англия припомниха, че последният успех на Котиджърс над този съперник датира от април 2009 година.