Ман Сити уби новака Ипсуич с 3 гола за 4 минути
„Небесносините“ спечелиха двубоя срещу новака след обрат.

Манчестър Сити се нуждаеше от обрат, за да победи Ипсуич на Етихад Стейдиъм с 4-1, но той не дойде никак трудно след като новака шокира „Гражданите“ с гол в 7мата минута, футболистите на Пеп Гуардиола вкараха 3 гола между 12тата и 16тата минута на срещата.

Сами Шмодикс вкара първия гол в мача в 7мата минута след асистенция от Бенджамин Джонсън, но радостта на Ипсуич не продължи дълго след като Ерлинг Холанд изравни резултата в 12тата минута след точно изпълнена дузпа.

Само 2 минути по-късно, Манчестър Сити вече водеха в резултата след попадение от Кевин Де Бройне след асистенция от Салвиньо, а белгиец след гола си асистира 2 минути по-късно на Ерлинг Холанд, който направи преднината на „Небесносините“ 2 гола със своя 2ри гол в двубоя.

След това бурно начало, видяхме обичайния скучен футбол от Ман Сити под ръководството на Пеп Гуардиола, когато имат преднина в резултата като те просто изчакваха времето да изтече и да спечелят 3те точки с минимални усилия.

Все пак Холанд оформи своя хеттрик с гол в последните минути на редовното време за крайния резултат 4-1.