Ман Сити усмири Вълците за победен старт на сезона

Манчестър Сити се наслади на победен старт на кампанията си във Висшата лига, надигравайки дързък Уулвърхямптън Уондърърс с 3:1 като гост.

Точни за Гражданите през първото полувреме бяха Кевин де Бройне от дузпа и Фил Фодън, а в петата минута на добавеното време на двубоя се разписа и Габриел Жезус. Утешителното попадение за домакините беше дело на Раул Хименес.

Де Бройне даде аванса на Сити в средата на първата част, превръщайки в гол 11-метровия наказателен удар, отсъден за нарушение на мароканския бранител на Вълците Ромен Саис срещу самия него.

В 32-ата минута хората на Пеп Гуардиола дублираха аванса си. Де Бройне изведе Рахийм Стърлинг в удобна позиция, но английския национал предпочете да подаде към Фодън, който пък без колебание се разписа.

Домакините осъществиха сериозен натиск след подновяването на играта и след няколко изумителни пропуска пред вратата на Едерсон, Раул Хименес все пак намери верния път към мрежата в 78-ата минута.

За нещо повече обаче Уулвс, които надиграха като гости Шефийлд Юнайтед с 2:0 в първия кръг, нямаха сили.

Секунди преди последния съдийски сигнал дори остана време и за гол на Жезус, с който бе оформен крайния резултат.