"Червените дяволи" надделяха над "Котиджърс", на гостите бяха показани три червени картона.

Манчестър Юнайтед се класира за 1/2-финалите на ФА Къп, след като надделя над Фулъм след обрат с 3:1 на „Олд Трафорд“.

Гостите излязоха напред в резултата чрез Александър Митрович, който бе точен в 52-ата минута на срещата.

Ключовият момент в мача обаче дойде малко след 70-ата минута, когато само в рамките на една минута “Котиджърс” получиха два червени картона, след като първо Уилиан изби една топка от голлинията с ръка, което доведе до дузпа, а при отстраняването му от игра Александър Митрович също бе изгонен, тъй като побесня и влезе в разправия с главния съдия. Мениджърът на Фулъм Марко Силва също бе отстранен впоследствие.

Бруно Фернандеш възстанови равенството на таблото четвърт час преди края с попадение от дузпа, а няколко секунди по-късно Марсел Забитцер донесе пълния обрат за “червените дяволи”. Финалното 3:1 оформи Фернандеш в добавеното време на двубоя.

По този начин Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналната фаза на ФА Къп, където са още тимовете на Манчестър Сити, Шефилд Юнайтед и Брайтън.