Манчестър Сити отнесе Борнемут и отново подгони Арсенал
"Гражданите" си решиха победата още преди почивката

Манчестър Сити отново се доближи на две точки от Арсенал след като разби с 4:1 Борнемут в мача им от 25-ия кръг на Висшата лига.

Още в 15-та минута Ерлинг Холанд нацели гредата след удар от около 11 метра, но Хулиан Алварес беше на правилното място, за да прати топката в мрежата.

В 29-та минута Холанд все пак стигна до гола, след като Фил Фоудън го намери по отличен начин и от няколко метра норвежецът не сбърка на полупразна врата.

Точно преди почивката резултатът стана класически. Фил Фоудън се възползва от колебанията в защита за “черешките” и вкара за 3:0.

В 51-та минута кошмарът за домакините стана пълен, след като удар на Хулиан Алварес се отби от Крис Мефам и влезе в мрежата за 4:0. Седем минути преди края Борнемут вкара почетното си попадение чрез Джеферсон Лерма, който стигна пръв до избита топка и я заби под напречната греда.