В последния мач от Купата на Лигата на Англия Манчестър Сити победи Астън Вила с резултат 2:1. Срещата се проведе в Лондон, на стадион “Уембли”.

Резултатът беше открит в средата на първата част от двубоя, когато в 20-ата минута Серхио Агуеро, подпомогнат от Фил Фодън, отбеляза първото точно попадение. В 30-ата минута Родриго Ернандес увеличи преднината на Манчестър Сити след пас, подаден му от Илкай Гюндоган. В края на полувремето Астън Вила намалиха разликата, като голът бе дело на Мбвана Самата, а самият той бе подпомогнат от Анвар Ел Гази.

Манчестър Сити спечели Купата на лигата за трети пореден сезон и пети за последните седем кампании. За наставникът Гуардиола пък това е 25-и финал в цялата му треньорска кариера.