Манчестър Сити унищожи РБ Лайпциг на “Етихад”, Холанд с 5 гола
"Гражданите" не оставиха никакви шансове на гостите от Германия.

Английският шампион и основен претендент за титлата и през този сезон във Висшата лига – Манчестър Сити, продължава към 1/4-финалите в Шампионската лига.

Това стана факт, след като “гражданите” разбиха германския РБ Лайпциг с категоричното 7:0 на “Етихад”.

Първият двубой между двата отбора, който се проведе на немска земя, завърши при равенство 1:1, но след днешната победа в Англия Манчестър Сити елиминира “червените бикове” от най-престижния европейски клубен турнир с общ резултат 8:1.

Над всички в срещата бе централният нападател Ерлинг Холанд, който отбеляза цели 5 попадения за убедителната победа на своя тим.

Още през първото полувреме норвежкият национал реализира хеттрик. В 22-ата минута Холанд се разписа от дузпа, а няколко секунди по-късно той удвои аванса на домакините след асистенция на Де Бройне. В добавеното време на първото полувреме голмайсторът оформи и своя хеттрик в мача.

Илкай Гюндоган покачи за Манчестър Сити в 49-ата минута, а Холанд отново бе точен в 54-ата минута след пас на Аканджи.

Поредното попадение в сблъсъка на “Етихад”, което бе под номер 5 за Ерлинг Холанд, падна в 57-ата минута, а в 92-ата минута Де Бройне също записа името си сред голмайсторите, оформяйки финалното 7:0.

1:0 Ерлинг Холанд (22′) (- д)

2:0 Ерлинг Холанд (24′)

3:0 Ерлинг Холанд (45′ 2′)

4:0 Илкай Гюндоган (49′)

5:0 Ерлинг Холанд (53′)

6:0 Ерлинг Холанд (58′)

7:0 Кевин Де Бройне (90’+2′)

Манчестър Сити – РБ Лайпциг (7:0)

Състави на двата отбора:

Манчестър Сити: 31. Едерсон – 5. Джон Стоунс, 25. Мануел Аканджи, 3. Рубен Диаш, 6. Нейтън Аке – 17. Кевин Де Бройне, 16. Родри, 8. Илкай Гюндоган (к) – 20. Бернардо Силва, 9. Ерлинг Халанд, 10. Джак Грийлиш

Резерви: 33. Скот Карсън (вр), 18. Стефан Ортега (вр), 2. Кайл Уокър, 14. Аймерик Лапорт, 21. Серхио Гомес, 82. Рико Люис, 32. Максимо Пероне, 4. Калвин Филипс, 26. Рияд Марез, 47. Фил Фодън, 80. Кол Палмър, 19. Хулиан Алварес