Манчестър Юнайтед обърна Фулъм и си върна първото място
Кавани и Погба носят нови три точки за тима на Оле Гунар Солскяер

Манчестър Юнайтед си върна първото място във Висшата лига след успех с 2:1 като гост на Фулъм.

„Червените дяволи“ бяха догонващи в днешния мач на „Крейвън Котидж“, след като Адемола Лукман откри резултата още в 5-ата минута.

В 21-ата Бруно Фернандеш нямаше късмет и при негов удар топката срещна гредата. Домакините обаче не успяха да изчистят навреме, последва центриране на Фернандеш от левия фланг, вратарят на домакините се намеси изключително слабо, а Единсон Кавани бе на точното място, за да прати в мрежата за 1:1.

Обратът стана пълен в 65-ата минута, когато Пол Погба с брилянтен удар от дистанция матира Ареола за втори път, носейки пълния комплект точки за тима на Оле Гунар Солскяер.

След успеха Юнайтед е първи с 40 точки, следван от градския съперник Манчестър Сити с 38, а трети е Лестър, също с 38 точки.