Манчестър Юнайтед пак не победи – 0:0 с Астън Вила
"Червените дяволи" с една точка и нова контузия в състава

Астън Вила и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят и завършиха при нулево равенство на “Вила Парк” в мач от седмия кръг на Висшата лига. Въпреки равенството, Астън Вила запази петата си позиция в класирането с актив от 14 точки, докато Манчестър Юнайтед е 14-и с осем точки.

“Червените дяволи” на Ерик тен Хаг продължават негативната си серия от пет поредни мача без победа. Преди това отборът завърши наравно с Кристъл Палас, Твенте и Порто в Лига Европа, а също така допусна тежка загуба с 0:3 от Тотнъм.

В началото на второто полувреме Манчестър Юнайтед получи нов удар откъм контузии, когато централният защитник Хари Магуайър получи травма и на негово място влезе Матайс де Лихт.

Астън Вила имаше добра възможност да поведе в резултата в 56-ата минута. Юри Тилеманс получи точно подаване, което го изведе сам срещу вратаря Андре Онана, но стражът на Юнайтед успя да спаси удара.

Манчестър Юнайтед също беше близо до гол в 68-ата минута, когато капитанът Бруно Фернандеш изпълни перфектен пряк свободен удар. Топката обаче срещна напречната греда на вратата на Емилиано Мартинес, с което двубоят завърши при резултат 0:0.