Манчестър Юнайтед разгроми Челси и си осигури място в топ 4
И "червените дяволи" не пожалиха Челси

Манчестър Юнайтед разби Челси с 4:1 и продължи силните си изяви като домакин през този сезон. След успеха “червените дяволи” не могат да бъдат изместени от позицията си в топ 4, дори Ливърпул да спечели последния си двубой от сезона.

Избраният за играч на мача Каземиро даде преднина на домакините още в 6-ата минута. Той бе точен с глава след центриране на Кристиан Ериксен от пряк свободен удар.

В добавеното време на първата част Антони Марсиал покачи на 2:0 след две блестящи подавания, първо на Каземиро към Санчо и после на англичанина към Марсиал.

Въпреки, че губеше с два гола още преди почивката, Челси бе по-добрият отбор през първата част. През второто полувреме обаче Манчестър Юнайтед не остави никакви шансове на съперника си и изцяло взе инициативата.

В 73-ата минута Бруно Фернандеш реализира от дузпа, която сам спечели, след като Уесли Фофана го фаулира в наказателното поле. Само 5 минути по-късно нова грешка на Фофана отново бе наказана от “червените”, но този от Маркъс Рашфорд.

До края на мача Манчестър Юнайтед създаде още няколко добри положения и дори уцели горната греда. Противно на представянето на “червените дяволи” през втората част обаче, Челси достигна до това, което заслужи през първото полувреме – гол. Той бе вкаран от Жоао Феликс с прецизен изстрел извън наказателното поле.

Този гол обаче не може да бъде утеха за Челси, тъй като тимът заема 12-ата позиция с актив от едва 43 точки и голова разлика от минус 9 гола.