Мениджърът на „Сините“ Енцо Мареска каза, че решението да бъде прекратена срещата от Световното клубно първенство срещу Бенфика от 1/8 финалите на турнира за 2 часа заради екстремно време е било ‚шега‘ и каза, че САЩ може би не са правилното място да се проведе този турнир.
„Това не е футбол“ беше начинът по който Енцо описа ситуацията след победата на неговия отбор с 4-1 в мач в двубой, който продължи 4 часа и 39 минути в Шарлот и завърши около 4 часа сутринта българско време.
Това беше 6тата среща от началото на турнира, който беше прекратен заради летни гръмотевични бури.
„Това е шега, ако трябва да съм откровен,“ каза старши треньорът на „Сините“.
„Мога да разбера, ако това е заради мерки за сигурност, но ако прекратиш 7 или 8 мача до момента поради тази причина, може би САЩ не е мястото на което да се проведе този турнир.“
„Не е нормално да прекратиш подобен мач. На Световното първенство, колко мача бяха прекратени? Може би 0. В Европа колко срещи бяха прекратени? Също 0.“