Мечтан старт за Евертън, повали Тотнъм в северен Лондон

Изобретателен Евертън сложи край на мрачния осемгодишен период без победа над Тотнъм, надигравайки Шпорите с 1:0 в техния дом в първия кръг на Висшата лига.

Автор на единственото попадение стана Доминик Калвърт-Люин, който порази целта с мощен изстрел с глава десет минути след почивката.

Мениджърът на Карамелите включи сред стартовите си единайсет три нови попълнения, сред които колумбиецът Хамес Родригес, но не друг, а роденият в Шефийлд Калвърт-Люин открадна шоуто.

Тотнъм с дебютантите Мат Дохърти на десния бек и Пиер-Емил Хойберг в халфовата линия, се представиха разочароващо, като единствените им изгодни положения бяха пропуснати от Деле Али и Дохърти през първото полувреме.

В четвъртък тимът на Жозе Моуриньо гостува на Локомотив (Пловдив) в среща от втория предварителен кръг на Лига Европа.