Милан нанесе звучен шамар по амбициите на Ювентус
"Росонерите" се изравниха на върха с Наполи и Аталанта след успех с 2:0 над "Старата госпожа".

Италианският шампион Милан отговори на критиките след загубата от Челси (0:3) преди броени дни в Шампионската лига с успех в дербито над Ювентус.

“Росонерите” се наложиха над своя опонент с 2:0 на “Джузепе Меаца” в големия сблъсък от 9-ия на италианската Серия “А”.

След тази победа Милан се изравни по точки – 20, във временното класиране с отборите на Наполи и Аталанта, докато Ювентус остава на 8-ото място с 13 пункта.

Първото попадение за Милан падна в продължението на първото полувреме, когато Фикайо Томори се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Ювентус и от близко разстояние бе точен след изпълнение на ъглов удар.

9 минути след подновяването на играта за втората част падна и втория гол във вратата на “бианконерите”. Този път Брахим Диас блесна с невероятен индивидуален рейд, чрез който си освободи пространство и хубав завършваш изстрел да удвои резултата за Милан, който се оказа и финален – 2:0.

На Милан оттук нататък предстои реванш с Челси от Шампионската лига, който е във вторник, докато Ювентус ще гостува в най-престижния европейски клубен турнир на Макаби Хайфа.

В Серия “А” пък “росонерите” ще гостуват на Верона в следващия кръг, а футболистите на Макс Алегри ще пътуват за визитата на Торино.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Милан: 1. Татарушану, 23. Томори, 19. Ернандес, 46. Габия, 20. Калулу, 4. Бенасер, 8. Тонали, 32. Побега, 10. Диас, 17. Леао, 9. Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

Ювентус: 1. Шчесни, 3. Бремер, 19. Бонучи, 6. Данило, 12. Алекс Сандро, 17. Костич, 25. Рабио, 5. Локатели, 11. Куадрадо, 14. Милик, 9. Влахович

Треньор: Максимилиано Алегри