Милан отново не успя на надвие Звезда, но се промуши напред
Росонерите с място на осминафиналите след 1:1 на реванша

Милан подпечата визите си за осминафиналите на Лига Европа, макар че и в срещата-реванш от 1-16-финалите, играна на “Сан Сиро”, не успя да победи храбро противопоставилия се Цървена звезда – 1:1.

Росонерите продължават напред, тъй като срещата в Белград завърши 2:2.

Италианският гранд поведе още в 8-ата минута Милан, когато Франк Кесие превърна в гол дузпата, отсъдена за игра с ръка на Марко Гобелич.

В средата на първата част сърбите изравниха чрез мощния изстрел на Ел Фарду Бен със силен изстрел, оказал се неразрешим ребус за стража на домакините Джанлуиджи Донарума.
След почивката Златан Ибрахимович замени Рафаел Леао.

В 68-ата минута Донарума се отличи със страхотно спасяване от близо, а след това Гобелич прати топката покрай вратата.

Две минути по-късно виновникът за дузпата Гобелич получи втори жълт картон и бе изгонен от игра, което улесни задачата на Милан.