Милан с грешна стъпка в Серия “А” – завърши наравно с Удинезе
"Росонерите" отново не успяха да се справят със съпротивата на "зебрите".

Отборите на Милан и Удинезе не се победиха, завършвайки наравно 1:1 в откриващия двубой от 27-ия кръг на Серия “А”.

Това беше грешна стъпка за “росонерите” по пътя им към титлата в първенството, тъй като пропуснаха да увеличат преднината си на върха пред Интер.

С днешния хикс възпитаниците на Стефано Пиоли събраха актив от 57 точки, докато Удинезе е с 26 пункта на 14-ата позиция.

Домакините излязоха напред в резултата в 27-ата минута, когато Сандро Тонали центрира в наказателното поле, където Рафаел Леао се пребори с Бекао, овладя топката и с хубав изстрел по диагонала не остави шансове на Марко Силвестри.

Тимът на Удинезе натисна “росонерите” през второто полувреме и това даде резултата в 66-ата минута. Тогава Роберто Перейра опита задна ножица, а тя се превърна в подаване за Удоджи, който реализира, оформяйки крайното – 1:1.

В следващия кръг от Серия “А” Удинезе посреща Сампдория, а Милан има тежко гостуване на Наполи.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Милан: 16. Менян, 2. Калабрия, 13. Романьоли, 23. Томори, 19. Ернандес, 10. Диас, 79. Кесие, 8. Тонали, 30. Месиас, 17. Леао, 9. Жиру

Старши треньор: Стефано Пиоли

Удинезе: 1. Силвестри, 50. Бекао, 5. Арслан, 9. Бето, 10. Деулофеу, 6. Макенго, 22. Мари, 2. Перес, 16. Молина, 4. Зеегелар, 11. Уолъс

Старши треньор: Габриеле Чиофи