Милан се провали срещу Наполи… за радост на Интер и Ювентус
Тимът на Дженаро Гатузо вече е само на две точки от Топ 4

Шампионските аспирации на Милан получиха тежък удар, след като Росонерите загубиха у дома с 0:1 от Наполи и позволиха на градския съперник Интер да запази комфортната си преднина на върха на класирането в Серия А.

Нерадзурите оглавяват подреждането с 65 точки, девет повече от Милан, който пък е само с точка пред Ювентус.

Наполи на Дженаро Гатузо пък е пети с 50 точки, само две зад четвъртия Аталанта.

Единственото попадение за Наполи реализира Матео Политано четири минути след подновяването на играта. Халфът на неаполитанци се възползва от грешка в полузащитата на домакините, която пък позволи организирането на скоростна контраатака.

В добавеното време Милан остана на терена с 10 души, след като появилият се в игра през втората част Анте Ребич беше изгонен с директен червен картон заради реплика към рефера.

В заключителните акорди на дуела Наполи пък пропусна да дублира аванс си, след като Виктор Осимен не успя да порази целта от удобна позиция.