Миньор със забележителен обрат, настигна Локо на върха

Вдъхновен Миньор направи необходимите корекции, за да сътвори забележителен обрат през второто полувреме и надиграе Нефтохимик (Бургас) с 2:1 в среща от четвъртия кръг във Втора лига.

Това бе трета победа за сезона за впечатляващия тим на Юри Васев, а с нея Чуковете се изкачиха на второто място във временното класиране с 9 точки, изоставайки от лидерската позиция, само заради по-лошата си голова разлика от Локомотив (София).

Симеон Вешев осигури ранен аванс за гостите от Бургас, разписвайки се още в седмата минута. След подновяването на играта обаче миньорци показаха характерния си боен дух и чрез попадения на Калоян Йосифов и Даниел Гогов стигнаха до ценните три точки.

В следващия кръг перничани гостуват именно на Локо София в голямото дерби на втория ешелон в професионалния ни футбол.

Двубоят ще се състои на 31 август от 18.00 часа на стадион “Локомотив” в столичния квартал “Надежда”.

Нефтохимик остана на предпоследното 16-о място със само една спечелена точка след първите четири кръга. В следващия кръг момчетатата на Викторио Павлов приемат Добруджа.