Младежите ни отнесоха Албания с четири гола в Овча купел
Националите ни до 21 години със сериозен успех в проверка

Националния отбор на България до 21 години победи с категоричното 4:0 връстниците си от Албания в контролна среща, играна на стадион “Славия” в Овча купел.

Нашите момчета започнаха вихрено двубоя и още във 2-та минута поведоха след отлична атака. Станислав Шопов беше намерен на втора греда и от от близко разстояние не сбърка. Само 180 секунди бяха нужни за втория ни гол. Тогава Симеон Петров реализира след като топката беше уцелена от защитник на Албания след корнер и се отби в гредата.
Младежите ни отнесоха Албания с четири гола в Овча купел 1
В 12-та минута резултатът вече бе класически за нашия тим. След чудесна комбинация между Илия Груев и Станислав Шопов, първият излезе сам срещу противниковия вратар и техничо реализира за 3:0.

Минута преди почивката Светослав Вуцов показа отлична игра, след като Марк Бушай се отскубна зад гърба на защитата, но нашия страж го блокира.
Младежите ни отнесоха Албания с четири гола в Овча купел 2
Второто полувреме започна в по-ниско темпо и липсваха голови положения пред двете врати, но в 68-та минута България стигна до четвърти гол. След като Мартин Минчев беше подкосен в наказателното поле, Волен Чинков да посочи бялата точка, а от нея Владими Николов беше безпогрешен за крайното 4:0.

България – Албания 4:0
1:0 Станислав Шопов (2)
2:0 Симеон Петров (5)
3:0 Илия Груев (12)
4:0 Владимир Николов (68)

Състави:

България: Светослав Вуцов, Емануил Мирчев, Виктор Попов, Станислав Шопов, Илия Груев, Димитър Митков, Мартин Минчев, Тихомир Димитров, Мартин Дичев, Митко Митков, Симеон Петров

Албания: Вокли Лароши, Редон Драгоши, Серхио Калай, Николас Шмалай, Теди Кара, Анис Мехмети, Марио Гята, Марк Бушай, Марсел Исмалжечи, Коста Вангели, Албион Марку