Младите “лъвчета” се бориха, но отстъпиха на Русия в София
Възпитаниците на Александър Димитров изиграха добър мач

Младежкият национален отбор на България до 21 г. загуби с 0:1 от младежите на Русия в приятелска среща, която се проведе на стадион „Славия”. Единственото попадение отбеляза Михаил Игнатов в 12-ата минута.

България имаше първия шанс за гол в 9-ата минута, когато удар на Християн Петров не затрудни вратаря на съперника. Малко след това руснаците откриха резултата. Тюкавин центрира в пеналта на нашите и Игнатов с глава порази вратата на Светослав Вуцов – 0:1.

В 23-ата минута гостите можеше да удвоят аванса си, но удар от воле на Тюкавин мина над вратата. Пет минути след това Мартин Минчев имаше възможност за изравнително попадение, но ударът му по диагонала бе спасен от Будачев.

В 38-ата минута Светослав Вуцов се намеси страхотно при удар на Тюкавин от 20-на метра. До почивката нови положения за гол нямаше.

През втората част българите бяха по-активният тим на терена. В 55-ата минута Митко Митков стреля неточно, след като бе намерен от Филип Кръстев.

В 78-ата минута Симеон Петров получи пас в наказателното поле на “Сборная” и стреля с глава, но топката премина покрай страничната греда.

България U21: Светослав Вуцов, Виктор Попов, Християн Петров, Симеон Петров, Патрик-Габриел Галчев, Йоан Бауренски, Илия Груев, Филип Кръстев, Мартин Петков, Мартин Минчев, Владимир Николов

Русия U21: Иван Будачев – Даниил Хлусевич, Никита Кармаев, Александър Силянов, Руслан Литвинов, Михаил Игантов, Кирил Косарев, Константин Тюкавин, Наил Умияров /к/, Данила Прохин, Данил Пруцев