Лидерът Черно море прегази градския съперник Спартак (Варна) с 5:0 в двубой от десетия кръг на Елитната група до 15 години, състоял се на стадиона на Националната база “Спортпалас”.

В герой за Моряците се превърна Пламен Аршев, който увенча силната си игра с хеттрик, а с по едно попадение се отличиха Кристиян Стоянов и Кристиян Евдокиев.

Младите Моряци без милост към съгражданите си 1

Черно море овладя инициативата още след началния съдийски сигнал, а с два гола на Аршев с глава си осигури и солиден аванс още преди почивката.

Седем минути след подновяването на играта голмайсторът на Моряците бе точен и със зрелищен шут от границата на наказтелното поле – 3:0. В средата на втората част Стоянов порази целта с красив удар от въздуха, а крайният резултат бе оформен от Евдокиев, разписал се също с глава след центриране от ъглов удар.

Следващият съперник на Черно море е бургаският Нефтохимик. Срещата ще се играе в събота, 10 октомври, от 13,30 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Антоан Манасиев, Димитър Павлу, Дениз Хаджиев, Георги Венциславов, Пламен Аршев, Борис Стойков, Йордан Тосков, Кристиян Иванов, Александър Киров, Георги Пасков, Даниел Георгиев (Кристиян Стоянов, Кристияно Николаев, Даниел Райчев, Борис Колчев, Боян Вълчев).