Монако разби Нант и се доближи до топ 4 в Лига 1
Уисам Бен Йедер наниза три гола на "канарчетата"

Монако продължи възхода си във френския шампионат, след като записа четвърта поредна победа. Монегаските сразиха Нант с 4:1 у дома в мач от деветия кръг на Лига 1. Монако вече е пети във временното класиране със 17 точки, докато гостите останаха на 16-ото място с актив от 7 пункта.

Много силен двубой за домакините изигра нападателят Уисам Бен Йедер, който реализира хеттрик и се отчете с асистенция. Монако откри във втората минута, когато Бен Йедер намери Брийл Емболо и швейцарският таран се разписа за 1:0.

Четири минути след това швейцарският национал върна жеста на своя съотборник и му асистира, а Бен Йедер се вкара с глава за 2:0.

В 28-ата минута Монако вкара трети гол и сложи точка на спора още преди почивката. Уисам Бен Йедер получи подаване от Головин и със страхотен шут вкара за 3:0.

Капитанът на монегаските оформи своя хеттрик в 62-ата минута, разписвайки се от дузпа. За Бен Йедер това бе четвърти гол в последните два мача.

Нант стигна до почетно попадение в 79-ата минута, благодарение на автогол на Кайо Енрике.