Моуриньо не успя! Наказанието му остава
Моуриньо няма да води Рома срещу Лацио след седмица

Жозе Моуриньо загуби обжалването на своето наказание от две срещи в Серия А заради несдържаните си реакции, когато бе изгонен при изненадващото поражение от Кремонезе с 1:2 в края на февруари. Това бе обявено от Апелативният спортен съд на Италия.

Моуриньо, който бе изгонен от съдията Марко Пичинини в началото на втората част, бе също така и глобен 10 000 евро, като ще пропусне мачовете на Рома срещу Сасуоло в неделя и дербито на Рим с Лацио на 19-и март.

На португалския треньор му бе позволено да е на пейката при победата над Ювентус с 1:0, след като наказанието му временно бе прекъснато заради обжалването.

Иначе “римските вълци” са на четвърта позиция в класирането на Серия А с 47 точки, на една от третия Лацио.