Франция е на финал в Лигата на нациите след обрат над Белгия
Тео Ернандес донесе драматичната победа за "петлите" с гол в самия край на мача.

Отборът на Франция направи изключително силно второ полувреме срещу Белгия и надви с 3:2 “червените дяволи” във втория полуфинал в Лигата на нациите, а по този начин възпитаниците на Дидие Дешан се класираха на финала в турнира, където ще срещнат Испания.

“Петлите” изоставаха с 0:2 на полувремето, но след впечатляваща втора част на „Алианц Стейдиъм“ в Торино заслужено се поздравиха с успеха.

Яник Ферейра Караско изведе Белгия напред в 37-ата минута, а  само четири минути по-късно Ромелу Лукаку удвои аванса на “червените дяволи”. В 62-ата минута Карим Бензема намали изоставането на Франция, а в 69-ата минута Килиан Мбапе върна равенството на таблото от дузпа. Секунди преди края на мача Тео Ернандес разпечата вратата на Тибо Куртоа за трети път, а по този начин класира световните шампиони на финала в Лигата на нациите.

“Червените дяволи” бяха близо до откриването на резултата още в 4-ата минута, но Уго Лорис демонстрира страхотен рефлекс и с една ръка изби с една ръка удар от воле на Кевин Де Бройне.

В 11-ата минута отново Де Бройне и Лукаку комбинираха помежду си, като вторият стреля по посока вратата на “петлите”, но изстрелът му беше блокиран.

В 23-ата минута Бензема комбинира с Мбапе, който отправи удар от движение, но Куртоа се намеси добре и успя да улови кълбото.

Белгия излезе напред в резултата в 37-ата минута! Де Бройне пусна добро подаване към Яник Ферейра Караско, който напредна в наказателното поле и с мощен изстрел в близкия ъгъл матира Уго Лорис.

В 41-ата минута “червените дяволи” удвоиха аванса си, а точен бе нападателят на Челси – Ромелу Лукаку, който залъга Люка Ернандес и с хубав удар прати топката за втори път във вратата на “петлите” – 2:0.

В 62-ата минута Килиан Мбапе пусна към Бензема, който се намираше в наказателното поле на белгийците. Нападателят на Реал Мадрид овладя кълбото с гръб към врата и с прецизен удар намали изоставането на своя тим – 1:2.

Франция натисна газта и в 67-ата минута Антоан Гризман падна в наказателното поле след съприкосновение с Юри Тилеманс, а главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Мбапе, който не сгреши – 2:2.

Шест минути по-късно възпитаниците на Роберто Мартинес осъществиха бърза контратака, при която Де Бройне стреля отлично от дъгата на наказателното поле, но Лорис успя да избие топката в корнер.

В 87-ата минута Белгия отново излезе напред в резултата чрез Ромелу Лукаку, но голът беше отменен след преглед с ВАР заради засада на тарана.

3 минути по-късно Пол Погба нацели напречната греда на Тибо Куртоа след изпълнение от пряк свободен удар.

В самия край на мача “петлите” стигнаха до победата! Бенжамен Павар центрира в наказателното поле, а топката стигна до Тео Ернандес, който с перфектен изстрел матира Тибо Куроа, оформяйки пълния обрат за своя тим – 3:2.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Белгия: 1. Тибо Куртоа – 2. Тоби Алдервайрелд, 3. Джейсън Денайер, 5. Ян Вертонген – 21. Тимъти Кастан, 6. Аксел Витсел, 8. Юри Тилеманс, 11 Яник Ферейра Караско – 7. Кевин де Бройне, 9. Ромелу Лукаку, 10. Еден Азар (к)

Резерви: 12. Симон Миньоле, 13. Коен Кастеелс, 4. Дедрик Боята, 14. Доди Лукебакио, 15. Тома Фоке, 16. Артур Теат, 17. Ханс Ванакен, 18. Шарл де Кетелаер, 19. 19. Леандер Дендонкер, 20. Леандро Тросард, 22. Алексис Салемакерс, 23. Миши Батшуай

Селекционер: Роберто Мартинес

Франция: 1. Юго Лорис (к) – 5. Жул Кунде, 4. Рафаел Варан, 21. Люка Ернандес – 2. Бенжамен Павар, 6. Пол Погба, 14. Адриен Рабио, 22. Тео Ернандес – 7. Антоан Гризман – 19. Карим Бензема, 10. Килиан Мбапе

Резерви: 16. Беноа Костил, 23. Майк Мейнян, 3. Преснел Кимпембе, 8. Орелиен Чуамени, 9. Антони Марсиал, 11. Муса Диаби, 12. Лео Дюбоа, 13. Матео Гендози, 15. Дайо Упамекано, 17. Жордан Верету, 18. Люка Дин, 20. Уисам Бен Йедер

Селекционер: Дидие Дешан