Голова фиеста за ЦСКА, “армейците” разпиляха Осиек
"Червените" демонстрираха солидна нападателна мощ, но ще имат едно на ум за реванша.

Отборът на ЦСКА надви Осиек с 4:2 на Националния стадион „Васил Левски“ в двубой от третия квалификационен кръг от Лигата на конференциите. Брадли Мазику откри за “армейците” след половин час игра, а в 39-ата минута Греъм Кери удвои резултата. Едва две минути по-късно Осиек намали изоставането си в двубоя с гол на Миле Скорич. Секунди по-късно Жорди Кайседо вкара топката в мрежата на Ивушич за трети път. В 74-ата минута Георги Йомов попари Осиек за четвърти път, а в самия край на двубоя гостите върнаха едно попадение за крайното 4:2.

Двата тима се изправиха един срещу друг отново преди две години, като в тогавашния мач “армейците” излязоха краен победител след дузпи.

Срещата започна равностойно, а първите по-сериозни положения в двубоя бяха пред вратата на Ивушич. В 10-ата минута Яник Вилдсхут комбинира с Греъм Кери, който стреля мощно, но стражът на гостите успя да реагира, избивайки топката в ъглов удар. При последвалото центриране в наказателното поле Антов намери добре кълбото с глава, но Ивушич отново се отчете с добра намеса и предотврати сигурно попадение във вратата си.

Голова фиеста за ЦСКА, "армейците" разпиляха Осиек 1

В 26-ата минута след добра комбинация Греъм Кери остана на чиста позиция в наказателното поле, но изстрелът на ирландеца премина покрай дясната греда.

В 30-ата минута логичното се случи и с оглед на по-добрата си игра ЦСКА откри резултата чрез Брадли Мазику. Бранителят направи хубав индивидуален рейд покрай двама играчи на Осиек и с десния си крак прати неспасяемо топкатата във вратата на гостите.

В 39-ата минута “армейците” удвоиха резултата. Турицов напредна по десния фланг и центрира по отличен начин кълбото към Кери, който намери добре топката с глава и реализира.

Секунди по-късно Осиек върна едно попадение. Миле Скорчич отбеляза с глава след центриране от корнер.

В 42-ата минута ЦСКА отново възвърна преднината си от два гола. Георги Йомов излъга защитник от гостите и центрира към непокрития Кайседо, който се разписа с глава за 3:1.

В 57-ата минута Кери намери Жорди Кайседо в наказателното поле. Нападателят стреля опасно с глава, но топката премина покрай левия страничен стълб.

В 74-ата минута ЦСКА нанесе пореден удар по Осиек. Кайседо направи страхотен спринт, върна кълбото към Йомов, който от чиста позиция вкара четвъртото попадение във вратата на гостите.

В 92-ата минута Осиек върна едно попадение в двубоя. Бусато излезе неразчетено, а от грешката се възползва Тунжагич, оформяйки крайното – 4:2.

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 21. Юга, 3. Жеферсон, 8. Кери, 10. Йомов, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Жуниор Нзила, 10. Георги Йомов, 11. Хамза Чатакович, 14. Митко Митков, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 20. Християн Петров, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов, 7. Йоан Баи

Старши треньор: Стойчо Младенов

Осиек: 1. Ивушич, 77. Милош, 21. Скорич, 22. Лончар,, 20. Юрчевич, 19. Запер, 7. Югович, 5. Клейнхейслер, 39. Бохар, 13. Миерез, 14. Фиолич

Резерви: 31. Марко Маленица, 6. Дарко Неясмич, 8. Марвеил Ндоку, 10. Амер Хирош, 12. Петер Бочай, 23. Ален Гргич, 25. Марин Пил, 28. Славно Бралич, 30. Михрет Топчачиг, 37. Симе Гржан, 73. Антонио Мансе, 98. Йевген Чеберко

Старши треньор: Ненад Биелица