ЦСКА заби четири на Ботев Враца и загря подобаващо за Лудогорец
"Армейците" със солиден успех за края на подготовката си

ЦСКА победи с категоричното 4:0 Ботев Враца в последната си контролна среща за лятото. “Армейците” представиха състава си пред феновете на “Българска Армия”, а момчетата на Любослав Пенев загатнаха за потенциала си през новия сезон, след като вкараха четири безответни гола на врачани.

Над всички беше Федерико Варела, който вкара хеттрик.

Токов удар на “Армията” забави леко началото на срещата, но след започването на мача, още в 5-та минута ЦСКА поведе. Вилдсхут проби по крилото и пробва остро подаване, което Гонсало Виера засече в собствената си врата.

След половин час игра Йоан Баи получи от Турицов, а той продължи към Живков, но ударът му с глава беше спасен от Илия Миланов. В 37-та минута обаче “армейците” удвоиха аванса си, след като Варела открадна топката от съперник при изнасянето и подаде към Живков, а той му върна около дузпата, от където аржентинецът беше точен.
ЦСКА заби четири на Ботев Враца и загря подобаващо за Лудогорец 1
В 45-та минута ЦСКА оформи и класически аванс. Йоан Баи изведе в коридор Радослав Живков и той отново комбинира с Варела, а той преодоля защитник, който се опита да го спре и технично вкара.
ЦСКА заби четири на Ботев Враца и загря подобаващо за Лудогорец 2
Първите двайсетина минути след почивката не донесоха нещо по-опасно пред двете врати. В 71-та обаче Варела беше намерен от Асен Дончев с центриране отдясно и аржентинецът стреля силно с глава в терена, топката отскочи високо и влетя в мрежата на Костов за 4:0.

В 78-та Баи пробва шут от дистанция, но без резултат, а в самия край Жеферсон пропусна отлична възможност, която отново беше изградена от Варела.

Така след седмица ЦСКА ще изиграе първия си официален мач за сезона – срещу Лудогорец в спор за Суперкупата на България на “Васил Левски.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон (к), 30. Яник Вилдсхут, 5. Федерико Варела 11. Хамза Чатакович, 7. Йоан Баи, 23. Ахмед Ахмедов, 29. Християн Петров.

Ботев Врaца: 33. Красимир Костов, 88. Иван Бауренски, 18. Илия Миланов, 37. Никола Гивов, 77. Мартин Николов, 22. Никола Колев, 6. Антонио Георгиев, 94. Юлиян Ненов, 81. Виктор Василев, 20. Дориан Бабунски, 30. Гонсало Виера