Швейцария разпиля България и се класира за Мондиал 2022 (ВИДЕО)
Сверихме си часовниците с домакините, техният е швейцарски - точен, а нашият е отдавна спрял.

Отборът на Швейцария разгроми България с 4:0 в последната световна квалификация за Мондиал 2022 в Група “С”, а по този начин “часовникарите” се класираха директно за Световното в Катар, докато европейският шампион Италия ще трябва да премине през баражите.

В началото на второто полувреме Ноа Окафор бе точен с глава, а в 57-ата минута Рубен Варгас удвои преднината на домакините. В 72-ата минута Седрик Итен също записа името си сред голмайсторите, след като реализира с глава, а в първата минута от продължението Ремо Фройле с хубав удар от границата на наказателното поле оформи крайното – 4:0.

Още в 4-ата минута Рубен Варгас шутира от дистанция, но кълбото премина над вратата на Иван Караджов, а 5 минути по-късно “трикольорите” стигнаха до ъглов удар, от който не произлезе нищо съществено.

В 10-ата минута футболистът на Аугсбург отново стреля, но стражът на Арда Кърджали се намеси рутинно.

Домакините постепнно се настиниха в нашата половина, а в 17 минута Варгас пробва късмета си за трети път, но Караджов отново се намеси и улови топката.

7 минути по-късно Марио Гавранович получи топката на отлична позиция, но изстрелът му попадна в обсега на българския вратар, който предотврати опасността.

Възпитаниците на Ясен Петров стигнаха до първия си удар в мача в 32-ата минута, когато Атанас Илиев шутира от дистанция, но неточно.

5 минути преди края на първата част Денис Закария си освободи пространство и стреля от границата на наказателното поле, но встрани от вратата.

В 44-ата минута дойде най-доброто положение за “часовникарите” в срещата. Ноа Окафор овладя добре топката и шутира, изпращайки кълбото в левия страничен стълб на Караджов.

Швейцария разпиля България и се класира за Мондиал 2022 (ВИДЕО) 1

Второто полувреме започна по отличен начин за домакините. Джердан Шакири бе изведен отлично в предни позиции и центрира към непокрития Ноа Окафор, който с глава реализира дебютното си попадение с екипа на Швейцария – 1:0.

В 55-ата минута възпитаниците на Мурат Якин бяха много близо до нов гол, но изстрелът на Шакири се отклони в гредата.

2 минути по-късно обаче логичното се случи и швейцарците отбелязаха второ попадение в нашата врата. Марио Гавранович изведе по отличен начин Рубен Ваграс, който с плътен удар матира Караджов – 2:0.

В 63-ата минута Марио Гавранович отбеляза трети гол във вратата на България, но попадението не бе зачетено заради положение на засада, видяна след ВАР, а 7 минути по-късно и гол на резервата Седрик Итен не бе признат заради същата причина.

В 72-ата минута за “лъвовете” нямаше прошка и Швейцария ни удари за трети път. Щефен намери в наказателното поле Седрик Итен, който надскочи Кристиан Димитров и разпечата вратата на Караджов – 3:0.

6 минути по-късно Варгас проби отлично по крилото, но Андреа Христов предотврати опасността пред българската врата с хубав шпагат.

Няколко минути по-късно Тодор Неделев получи проблем и трябваше да напусне терена. Все пак халфът на Ботев Пловдив се завърна впоследствие на “зеления килим”.

В първата минута от продължението Ремо Фройлер получи топката на границата на наказателното поле и с презицен удар не остави шансове на Иван Караджов – 4:0.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Швейцария: 1. Ян Зомер, 3. Силван Видмер, 4. Фабиан Фрай, 22. Фабиан Шeр, 3. Кевин Мбабу, 6. Денис Закария, 8. Ремо Фройлер, 9. Ноа Окафор, 23. Джердан Шакири -к, 17. Рубен Варгас, 19. Марио Гавранович

Селекционер: Мурат Якин

България: 23. Иван Караджов, 2. Иван Турицов, 3. Андреа Христов, 5. Кристиан Димитров, 21. Момчил Цветанов, 8. Тодор Неделев, 7. Георги Костадинов- к , 18. Ивайло Чочев, 10. Радослав Кирилов, 9. Атанас Илиев, 11. Кирил Десподов

Резерви: 1. Светослав Вуцов, 13. Николай Михайлов, 4. Алекс Петков, 6. Доминик Янков, 14. Борислав Цонев, 15. Станислав Иванов, 16. Радослав Цонев, 17. Георги Минчев, 19. Димитър Велковски, 20. Димитър Илиев, 22. Илиан Илиев

Селекционер: Ясен Петров