Украйна надви Северна Македония и мечтае на Евро 2020 (ВИДЕО)
Спечелените три точки от Украйна може да се окажат много важни за продължаването им напред в турнира

Отборите на Украйна и Северна Македония завършиха при резултат 2:1 във втория си мач на Евро 2020 на “Арена Национал” в Букурещ. Резултатът бе открит от Андрий Ярмоленко в 29-ата минута, а малко след това Роман Яремчук удвои аванса на украинците. В началото на второто полувреме Езджан Алиоски върна Северна Македония в срещата, отбелязвайки след добавка от дузпа.

Победата бе първа за Украйна на Евро 2020 след загубата с 2:3 от Нидерландия в първия кръг. Северна Македония пък допусна второ поражение и изглежда, че е аут от турнира.

Селекцията на Андрий Шевченко контролираше повече топката в първите минути, докато играчите на Северна Македония опитваха с дълги топки да стигнат до вратата на съперника.

В 24-ата минута символичните домакини имаха добър шанс за попадение. Ярмоленко затрудни отбраната на Северна Македония и стигна до позиция за шут, но ударът му бе блокиран от защитник, след което вратарят на Северна Македония спаси.

Украйна откри резултата в 29-ата минута. Капитанът на тима Андрий Ярмоленко бе на точното място, за да прати топката в мрежата на празна врата след изпълнение на ъглов удар.

В 34-ата минута украинците удвоиха аванса си. Роман Яремчук бе изведен зад защитата на съперника и с прецизен удар преодоля Столе Димитриевски за 2:0.

Десет минути след началото на втората част Горан Пандев бе фаулиран в наказателното поле и Северна Македония получи дузпа. Зад топката застана Езджан Алиоски, чийто удар от бялата точка бе спасен от Бушчан, но топката попадна в халфа на Лийдс и той я прати в мрежата за 2:1.

В 65-ата минута Руслан Малиновский можеше да върне аванс от два гола на украинците, но ударът му бе право в ръцете на вратаря Столе Димитриевски.

Десет минути след това резервата Виктор Цигансков пропусна отличен шанс за трети гол за Украйна, след като остана сам срещу вратаря, но изстрелът му бе в аут.

В 83-ата минута Украйна получи правото да изпълни дузпа след решение с ВАР. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Даниел Аврамовски. Наказателният удар бе пропуснат от Малиновский, като по този начин Северна Македония остана с шансове да вземе поне точка от срещата.

До края на срещата Украйна имаше повече притежание на топката и не позволи на съперника да стигне до изравнително попадение, като по този начин се поздрави с много важен успех на Евро 2020.

Украйна: 1. Георгий Бушчан, 6. Тарас Степаненко, 7. Андрий Ярмоленко – к, 8. Руслан Малиновский, 9. Роман Яремчук, 10. Микола Шапаренко, 13. Илия Забарни, 16. Виталий Миколенко, 17. Олександър Зинченко, 21. Олександър Караваев, 22. Микола Матвийенко

Северна Македония: 1. Столе Димитриевски, 6. Висар Муслиу, 14. Дарко Велковски, 13. Стефан Ристовски, 8. Езджан Алиоски, 20. Стефан Спировски, 5. Ариан Адеми, 16. Бобан Николов, 17. Енис Барди, 21. Елийф Елмас, 10. Горан Пандев – к,