Великите мениджъри носят големи трофеи на клубовете. И италианският гранд Ювентус е бил воден от много легендарни треньори. Ще разгледаме най-великите треньори на Ювентус – тези, които са били архитектите на успехите на “бианконерите”.

2. Джовани Трапатони (1976-86, 1991-94 г.)
  3. Масимилиано Алегри (2014-2019 и 2021-2024 г.)
  4. Антонио Конте (2011-14 г.)

Марчело Липи

Марчело Липи вероятно е единственият мениджър в историята, който е спечелил всичко във футбола. За човек, който има Световна титла, Шампионска лига и многобройни титли на Италия в биографията си, той е смятан за един от най-великите треньори във футбола. Най-забележителният му престой беше в тима на Ювентус, като успя да съживи „Старата госпожа“ и да ги тласне отново към величие. Той пое клуба, след като вторият престой на Трапатони в Ювентус приключи и Ювентус започна нова ера на успехи и трофеи. Известен със своя манталитет на победител, Липи успя да изгради шампиони от своите футболисти. Той спечели четири титли на Италия и изведе Ювентус до три последователни финала на Шампионската лига, но за съжаление спечели само един от тях. Липи ръководи някои страхотни играчи в Ювентус. Футболисти като Зинедин Зидан, Роберто Баджо, Раванели, Дел Пиеро и Антонио Конте – са само няколко от легендарните играчи на Юве.

Джовани Трапатони

Джовани Трапатони е друг от най-великите треньори на Ювентус. Той завинаги ще остане в сърцата на феноветен “бианконерите”. . Под негово ръководство “Старата госпожа” успя да постигне невиждани успехи. Трапатони спечели шест титли в лигата, две титли от Купата на Италия и спечели всички европейски трофеи по това време. Ювентус спечели Купата на УЕФА през 1977 г., Купата на носителите на купи през 1984 г., Междуконтиненталната купа през следващото лято, докато първата европейска купа на тима бе завоювана през 1985 г. след успех над Ливърпул. Трапатони се завръща в Ювентус през 1991 г. и отново печели Купата на УЕФА с торинския гранд. Страхотният тактик иизведе Ювентус до нови висоти, които не бяха достигнати от никой друг мениджър преди това, което запечатва величието му в историята на клуба.

• 6 Титли на Италия
  • 2 Купи на Италия
  • Европейска купа
  • 2 титли от Купата на УЕФА

Масимилиано Алегри

Макс Алегри наследи силен отбор от своя предшественик Антонио Конте, като той успя да оформи тима така, че да овладее неговите тактики и методи. Но огромният успех и постижения, които последваха, наистина показват защо той спечели името си сред най-великите треньори на Ювентус. Алегри изведе Ювентус до безпрецедентен успех в Италия, като успя да спечели три последователни вътрешни дубъла – постижение, което не вярваме да се повтори в бъдеще. Макс Алегри помогна на Ювентус да бъде фактор в Европа, но за съжаление загуби два финала на Шампионската лига – от Барселона и Реал Мадрид.

• 5 Купи на Италия
  • 2 Суперкупи на Италия

Антонио Конте

Като бивш играч на клуба Антонио Конте пристигна в Ювентус с големи очаквания. Той беше огромен любимец на феновете заради изявите си на терена с екипа на “старата госпожа”. Антонио Конте бързо подпечата авторитета си и достигна много забележителности през първия сезон с клуба, като изравни 28-те мача без загуба на Фабио Капело с клуба. Ювентус спечели Серия А без загуба през 2011-12, показвайки огромна доминация на терена. Конте успя да стигне до финала на Копа Италия след Липи и направи дубъл в лигата над Интер след Фабио Капело в неговия престой с Ювентус. Ювентус също успя да спечели три последователни титли в лигата след дълго време под ръководството на Конте.