Наполи с гръмка победа за началото на сезона в Серия А
Неаполитанци разбиха Верона като гости

Наполи започна по страхотен начин сезон 2022/23 в Серия А, след като разгроми Верона с 5:2 като гост. Неаполитанци направиха обрат в мача, след като дкините поведоха в 29-ата минута чрез Кевин Лазаня. Грузинският национал Хвича Кварацхелия изравни в 37-ата минута за Наполи, а Виктор Осимен вкара за 2:1 в полза на гостите в края на първата част.

Верона започна силно след почивката и Томас Анри изравни, но Наполи вдигна оборотите и прегази своя опонент. Пьотър Жиелински вкара за 3:2 в 55-ата минута, а Станислав Лоботка десет минути след това направи 4:2. Краният резултат оформи ррезервата Матео Политано в 79-ата минута.

Наполи бе пълен господар в срещата, като отправи над 25 удара към вратата на съперника при само 6 за домакините. В следващия кръг неаполитанци ще изиграят първия си домакински мач за сезона, като техен съперник е новакът Монца.