Наполи също не победи и остави Милан на върха в Серия А
"Пертенопеите" едвам спасиха точката срещу Каляри

Един от борещите се за титлата в Италия отбори – Наполи записа разочароващо 1:1 при гостуването си на Каляри в мача им от 26-ия кръг на Серия А.

След скучна първа част, в 53-та минута Алесандро Дейола получи центриране в наказателното поле и прати топката покрай дясната греда.

Пет минути по-късно Каляри все пак откри. Гастон Перейро завърши по отличен начин атака на домакините и прати топката в левия ъгъл на вратата на Оспина.

След час игра Басели направи фрапиращ пропуск, като не успя да намери очертанията на вратата от около 8 метра, след като пробва добавка при спасен удар на Дейола.

Така се стигна чак до 87-та минута, когато Марио Руи прати отлично центриране в наказателното поле, а резервата Виктор Осимен засече силно с глава и спаси равния за Наполи.

Точката ги остави на третото място, но вече с равни точки с Интер, а Милан остава на върха с 56 точки. Каляри пък е 18-ти с 22 пункта.