Наполи шокира Милан и оглави Серия А
Южняците с безценни три точки при визитата на "Сан Сиро"

Настървеният тим на Наполи продължи впечатляващия се рейд в Серия А, изстрелвайки се на върха на подреждането след фундаментална победа с 2:1 при гостуването на Милан.

Петият успех на южняците от началото на първенството им позволи да окупират лидерската позиция със 17 точки, колкото има и Аталанта, който днес също записа престижна победа като гост – 1:0 срещу Рома.

Шест минути след почивката американският национал Сержиньо Дест фаулира Хвича Кварацхелия в наказателното поле, като Маурицио Мариани, макар и след помощ на VAR, отсъди дузпа, която Матео Политано превърна в гол.

Росонерите реагираха като ужилени и след силен натиск ветеранът Оливие Жиру възстанови паритета малко след средата на второто полувреме.

Статистиците на Апенините отбелязаха, че френският таран се разписва в три поредни шампионатни срещи за първи път от юли 2020 година, когато все още носеше екипа на лондонския Челси.

Радостта в редиците на домакините обаче трая кратко. Още в 78-ата минута, след центриране на Марио Руи резервата Джовани Симеоне изпревари Фикайо Томори и с глава направи 1:2.

МИЛАН – НАПОЛИ 1:2 (0:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Матео Политано (55 – дузпа), 1:1 Оливие Жиру (69), 1:2 Джовани Симеоне (78)

Милан: Менян, Калабрия, Томори, Ернандес, Тонали, Бенасер, Салемакерс, Де Кетеларе, Крунич, Жиру

Наполи: Мерет, Ди Лоренцо, Рахмани, Мин-Жае, Руи, Ангиса, Лоботка, Жиелински, Политано, Распадори, Кварацхелия