Невероятна драма в Италия! Лече се спаси от изпадане в 101-та минута
Две дузпи, червен картон и късна драма белязаха двубоя в Монца

Тимовете на Монца и Лече изнесоха истински спиращ дъха спектакъл в предпоследния кръг от Серия А. Гостите от Лече успяха да победят с 1:0 с гол в 11-ата минута на добавеното време и си гарантира оставането в италианския елит.

Мачът започна спокойно и не даваше никакви заявки, че ще се превърне в подобно зрелище. В 84-ата минута обаче Монца получи сензационна възможност да изпълни дузпа, която можеше да прати Лече близо до зоната на изпадащите. Крис Гиткяер обаче пропусна и върна надежиде на Лече.

Гостите не се отказаха и на свой ред получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Точен от бялата точка бе Лоренцо Коломбо, който прати феновете на Лече в екстаз, тъй като осигури оставането на тима в Серия А.