Ноле го направи… отново!

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович, който бе дисквалифициран от US Open, след като неволно удари с топката съдийка на линията… отново уцели лайнсмен по време на мач.

Това се случи при успеха на сърбина с 6:4, 6:3, 6:3 срещу Карен Хачанов в мач от 1/8-финалите на “Роран Гарос”.

Опитвайки се да достигне трудна топка, Ноле неволно цапардоса с топката един от лайнсмените.

Ситуацията обаче беше много по-различна от тази, която доведе до дисквалификацията му от US Open миналия месец. Този път Джокович удари съдията при разигравене.

Сърбинът се класира за 11-и пореден път на четвъртфиналите в Париж, след като отпадна в третия кръг на надпреварата през 2009 година от Филип Колшрайбер.

Джокович продължава напред и без загубен сет – това се случи за последно през 2015-а, когато нанесе една от двете загуби на 12-кратния шампион Рафаел Надал във фазата на последните осем, преди да остъпи във финала на Стан Вавринка.

Съперник в спор за място на полуфиналите тази година ще бъде победителят в двубоя между квалификанта Даниел Алтмайер и Пабло Кареньо Буста.