"Гражданите" с грешна стъпка по пътя към защитата на титлата си.

Отборите на Манчестър Сити и Нотингам Форест не успяха да се победят в двубоя помежду си от 24-ия кръг на Висшата лига.

Футболистите на Хосеп Гуардиола завършиха наравно 1:1 на “Сити Граунд” с “червените” и по този начин пропуснаха отлична възможност да изместят Арсенал от лидерската позиция в таблицата.

Първото попадение в двубоя реализира Бернардо Силва в 41-ата минута след асистенция на Джак Грийлиш.

Изравнителният гол за домакините пък падна в 84-ата минута, когато Крис Ууд се разписа на празна врата.

С това равенство “гражданите” останаха на второто място във временното класиране с актив от 52 точки, на 2 пункта зад Арсенал.

Важно уточнение обаче е, че “артилеристите” са и с мач по-малко от настоящите актуални шампиони на Англия.

Съставът на Нотингам Форест пък вече заема 13-ата позиция с актив от 25 точки.

В следващия кръг Манчестър Сити ще се изправи срещу Борнемут, докато “червените” ще играят с Уест Хям.

Нотингам Форест – Манчестър Сити (1:1)

0:1 Бернардо Силва (42′)

1:1 Крис Ууд (84′)

Състави:

Нотингам: 12. Навас, 24. Орие, 38. Фелипе, 4. Уоръл, 32. Лоди, 28. Данило, 8. Колбек, 6. Шелви, 23. Фройлер, 10. Гибс-Уайт, 20. Джонсън

Мениджър: Стив Купър

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 14. Лапорт, 3. Диаш, 2. Уолкър, 16. Родри, 20. Силва, 47. Фодън, 17. Де Бройне, 8. Гюндоган, 10. Грийлиш, 9. Халанд

Мениджър: Хосеп Гуардиола