Орлите записаха равенство при визитата на ХИК Хелзинки

Лудогорец се изкачи на второ място във временното класиране на Група С на Лига Европа, след като завърши наравно – 1:1, при визитата на финландския ХИК (Хелзинки) в третата си среща в турнира.

Нова точка за Лудогорец в Лига Европа 1

Орлите, които вече успяха да победят Рома, набраха актив от 4 точки, изостават само зад испанския Бетис, който е с 6 точки. Римляните са трети с 3 пункта, а ХИК остава на последно място с 2.

Разбира се, подреждането ще се промени още тази вечер, тъй като Рома приема Бетис на “Олимпико”.

Наставникът на разградчани Анте Шимунджа заложи на стартова единайсеторка, включваща само двама българия – капитанът Антон Недялков и острието Кирил Десподов.

Още в първите минути Лудогорец натисна педала на газта, като след 10 минути игра излезе напред в резултата  – аржентинецът Матиас Тисера завърши умела комбинация, преминала през Бърнард Текпетей и Каули Оливейра.

Българският тим продължи да стои солидно на терена в следващия четвърт час игра, но постепенно загуби доминиращата си роля. Въпреки това до края на първото полувреме липсваха опасни ситуациии пред вратата на Серджио Падт.

Нова точка за Лудогорец в Лига Европа 2

Лудогорец успя да удържи аванса си до 55-ата минута, когато 9, 751 зрители на “Болт Арена” станаха свидетели на изравнителното попадение – Сантери Хостика центрира, а Перперим Хетемай засече топката и не остави шансове за Падт.

Това бе и първото попадение, което ХИК съумя да реализира в груповата фаза на Лига Европа – в предишните си срещи финландският тим отстъпи у дома на Бетис с 0:2, а след това загуби с 0:3 при визитата на Рома.

В последния половин час и Лудогорец, и ХИК опитатаха да стигнат до победата, но въпреки няколкото шанса, равенството се запази до последния съдийски сигнал, благодарение и на двамата вратари Падт и Конър Хазарад, които показаха висока класа.

В 90-ата минута изглеждаше, че българският тим все пак ще изтръгне победата, но Нонато пропиля отлична възможност.

ХИК ХЕЛЗИНКИ – ЛУДОГОРЕЦ 1:1 (0:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Матиас Тисера (10), 1:1 Перперим Хетемай (55)

ХИК: 1. Конър Хазард, 14. Мати Пелтола, 5. Арту Хосконен, 22. Юка Райтала -к, 7. Сантери Хостика, 56. Перпарим Хетемай, 21. Сантери Ваананен, 8. Лукас Лингман, 23. Пири Соири, 24. Дейвид Браун, 77. Малик Абубакари

Резерви: 12. Якуб Танандер, 3. Яне Саксела, 4. Йона Тойвио, 9. Рику Риски, 10. Насим Бужелаб, 17. Мануел Мартич, 18. Боян Радулович, 19. Каспер Теро, 29. Антони Олисаня, 37. Атому Танака, 44. Фабиан Сераренс, 58. Йоханес Ули-Коко

Треньор: Тони Коскела

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 32. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков – капитан, 95. Каули Оливейра, 6. Якуб Пиотровски, 23. Мануел Шоу, 37. Бърнард Текпетей, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов

Резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Игор Тиаго, 14. Дени Групер, 20. Нонато, 30. Педро Нареси, 73. Рик Джонатан, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев

Треньор: Анте Шимунджа

Жълти картони: Сантери Хостика, Юка Райтала (ХИК)