Новата звезда на Ман Сити блести за Норвегия срещу Швеция
Ерлинг Халанд с 2 гола и асистенция срещу шведите

Норвегия записа успех с 3:2 в скандинавското дерби срещу Швеция с 3:2 от Лигата на Нациите. Пореден силен мач за норвежките изигра звездата на тима Ерлинг Халанд, който вкара две попадения и асистира за гола на Александър Сьорлот. Новото попълнение на Ман Сити бе неудържим за защитата на шведите, които за втори път допуснаха поражение от този съперник в турнира.

Халанд вкара първия си гол в мача в 10-ата минута с майсторски удар в долния ляв ъгъл на вратата. Норвегия беше по-добрият тим през първата част и запази аванса си.

В 52-рата минута домакините получиха дузпа, като Халанд се нагърби с изпълнението и вкара за 2:0. Малко по-късно Швеция върна един гол чрез Емил Форсберг.

В 77-ата минута Норвегия предреши крайния изход на сблъсъка. Халанд намери с перфектен пас Сьорлот, който с глава реалзиира за 3:1.

В добавеното време Виктор Йокерес оформи крайния резултат 3:2, тъй като шведите нямаха време за повече.

След този успех Норвегия събра 10 точки в актива си след 4 мача и е убедителен лидер в група 4 на Лига Б. Шведите пък останаха с 3 точки на 3-ата позиция.