Нюкасъл спечели Купата на Дирия с разгромна победа в Саудитска Арабия
"Свраките" разгромиха шампиона на Саудитска Арабия Ал-Хилал с 5:0

Нюкасъл спечели с 5:0 срещу Ал-Хилал в двубой за Купата на Дирия в Рияд (Саудитска Арабия). По два гола на Жоелинтон и Мигел Алмирон плюс късно попадение на Дилън Стивънсън донесоха големия успех на “свраките” в Близкия изток. Така Нюкасъл вдигна Купата на Дирия, за да завърши положително своята визита в Саудитска Арабия.

Треньорът на “джордитата” Еди Хоу заложи на много силен стартов състав. За Нюкасъл започнаха: Лорис Кариус, Джамал Ласелс, Джамал Люис, Хави Манкийо, Джейкъм Мърфи, Свен Ботман, Жоелинтон, Джонджо Шелви, Сен-Максимен, Джо Уилок и Крис Ууд.

Още в 8-ата минута Жоелинтон откри резултата след асистенция на Мърфи. Бразилският футболист вкара втория си гол в 43-ата минута след добро подаване на Уилок.

Мигел Алмирон се появи на почивката за “свраките”, за да вкара две попадения в 76-ата и 82-рата минута. Друга резерва – 19-годишният Дилън Стивънсън, оформи крайното 5:0 в 86-ата минута.

Така Нюкасъл спечели Дирия Къп, записвайки седма поредна победа във всички турнири.