Пако Алкасер поведе Виляреал към успеха срещу Осасуна

Виляреал спечели с 3:1 домакинството си на Осасуна в мач от 22-рия кръг на испанската “Ла Лига”. Първото попадение в мача бе дело на новото попълнение на “жълтата подводница” Пако Алкасер, който направи своя дебют за тима.

Привлеченият от Борусия Дортмунд футболист за 23 млн. евро направи отлично представяне на ‘Естадио де ла Керамика’. Алкасер вкара първия гол за новия си тим в добавеното време на първото полувреме, след като се озова сам срещу вратаря и го преодоля с лекота за 1:0.

Второто полувреме започна добре за гостите от Памплона и в 48-ата минута Адриане изравни. В 54-ата минута обаче Виляреал отново взе аванс след гол на Рубен Пеня. Малко след това Санти Касорла вкара осмия си гол от началото на сезона а 3:1, с което крайният изход на двубоя бе предрешен.

Със спечелените три точки отборът на Виляреал се доближи на два пункта до топ 6, докато Осасуна заема 11-ата позиция с 28 точки.