Талантливият полузащитник донесе победата на Барселона чрез попадение през втората част.

Водачът в испанската Ла ЛигаБарселона, увеличи аванса си на върха във временното класиране.

Това се случи след минимален успех на каталунците с 1:0 над Жирона в среща от 19-ия кръг на шампионата.

По този начин тимът, който е воден от Шави Ернандес, вече е с 47 точки в актива си, а вторият – Реал Мадрид, е с 41 пункта.

Важно уточнение обаче е, че “кралете” са и с мач по-малко от вечния си съперник, като те ще приемат Реал Сосиедад утре вечер.

Иначе единственото попадение в двубоя между Жирона и Барселона падна в 61-ата минута, когато Педри бе точен след груба грешка в защитата на опонента.

Двубоят бе специален за 20-годишния халф не само заради гола, който реализира, а и заради неговия юбилеен мач номер 100 за Барса.

Педри успя да регистрира това постижение на възраст от само 20 години и 64 дни, което определено е доста впечатляващо.

Испанският национал е част от Барселона от средата на 2020-та година, когато беше привлечен на “Камп Ноу” от Лас Палмас.

На каталунците оттук нататък предстои да се изправят в следващия кръг срещу Бетис, а Жирона ще приеме у дома Валенсия.