Пестелив Локомотив Пловдив е напред за Купата след успех над Марек
Петър Витанов класира "черно-белите" на 1/8-финалите за Купата

Локомотив Пловдив постигна очаквана победа срещу третодивизионния Марек и се класира напред в турнира за Купата на България. “Черно-белите” спечелиха с минималното 1:0 в Дупница, като единственият гол бе дело на Петър Витанов в края на първата част.

Първото положение в срещата бе за Марек, като в 11-ата минута Динко Хоркаш спаси удар с глава на Иван Калайджийски. Малко по-късно Александър Близнаков пропусна нов шанс за дупничани.

Локо Пловдив изигра слабо първо полувреме, но все пак се прибра на почивка с аванс. В добавеното време Петър Витанов наказа грешка в защитата на Марек и даде аванс на гостите – 0:1.

През втората част възпитаниците на Александър Томаш вдигнаха леко оборотите. Караграен и Джовани направиха пропуски до средата на полувремето. В 82-рата минута пък Георги Божилов пропусна да изравни резултата.

Секунди след това техничен шут на Преслав Боруков не намери очертанията на вратата. Все пак Локо Пловдив запази аванса си и се класира на 1/8-финалите на Купата на България, където ще срещне победителя от мача Литекс – Черно море.

Марек: 12. Пламен Младенов, 32. Александър Башлиев, 5. Боян Стойнев, 99. Росен Йорданов, 6. Иван Калайджийски, 71. Димитър Илиев, 14. Александър Близнаков, 77. Милен Иванов, 13. Веселин Любомиров, 11. Николай Ганчев, 41. Георги Божилов

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев, 3. Луан Да Силва, 91. Райън Бидунга, 13. Матеус Да Силва, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 10. Джовани Маркес, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 21. Евандро Де Лима Коста