Пета загуба за Лудогорец
Българският шампион бе надигран и при гостуването на белгийския Антверп

Лудогорец инкасира пета поредна загуба в групата си в Лига Европа, отстъпвайки с 3:1 при гостуването на Антверп.

Това означава, че българският шампион ще има само още един шанс да спечели точка от тази фаза на надпреварата – следващата седмица в Разград ще акостира австрийският ЛАСК Линц.

Отборът на Станислав Генчев отново демонстрира слабости и успехът на домакините беше напълно заслужен.

Натискът на белгийците даде резултат в 18-ата минута – Мартен Онгла бе изпуснат от защитата на разградчани и със силен удар извън наказателното поле матира Владислав Стоянов – 1:0.

Едва след подновяването на играта Лудогорец живна. Именно в този кратък ренесанс разградчани стигнаха до изравнителен гол. Кирил Десподов бе изведен отлично сам срещу вратаря на домакините от Каули Оливейра и с точен удар прати топката в мрежата на Бутез.

Съвсем скоро след това обаче Антверп отново овладя контрола и в последните 20 минути довърши своя опонент.

В 73-ата Рeфаелов центрира в наказателното поле от фаул, където бившия защитник на Манчестър Юнайтед Ричи де Лает бе най-съобразителен и с глава прати топката в мрежата на разградчани.

Крайният резултат бе оформен четвърт час по-късно – Коджи Мийоши намери Бенсон с успоредно подаване в наказателното поле и той на празна врата направи резултата 3:1.

В добавеното време остана време и за втория жълт картон на Драгош Григоре.

Антверп – Лудогорец 3:1 (1:0)
Голмайстори: 1:0 Мартен Онгла (18), 1:1 Кирил Десподов (53), 2:1 Ричи де Лает (73), 3:1 Бенсон (87)

Антверп: 46. Бутез, 19. Мийоши, 4. Сек, 26. Желин, 2. Де Лает, 6. Юклерод (63 – Бенсон), 16. Геркенс (84 – 70. Мбокани), 38. Харун – капитан, 18. Онгла (75 – 15. Боя), 11. Рефаелов (75 –  30. Бута), 24. Бенавенте (63 – Ампома)
Резерви: 1. Биеранванд, 5. Верстраете, 15. Боя, 21. Батубинсика, 23. Ампома, 28. Бенсон, 30. Бута, 70. Мбокани
Треньор: Иван Леко

Лудогорец: 27. Владислав Стоянов – капитан, 22. Жордан Икоко (44 – 5. Георги Терзиев), 24. Оливие Вердон, 21. Драгош Григоре, 3. Антон Недялков, 12. Абел Анисе, 25. Стефан Баджи (83 – 7. Алекс Сантана), 11. Кирил Десподов (83 – 81. Димитър Митков), 95. Каули Оливейра, 13. Мавис Чибота (66 – 37. Бърнард Тейпетей) , 28. Клаудиу Кешеру (66 – 10. Елвис Ману)
Резерви: 33. Ренан, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 10. Елвис Ману, 30. Козмин Моци, 32. Жозуе Са, 37. Бърнард Текпетей, 64. Доминик Янков, 81. Димитър Митков, 82. Йорданов
Треньор: Станислав Генчев

Жълти картони: Драгош Григоре, Антон Недялков , Алекс Сантана, Елвис Ману (Луд)
Червени картони: Драгош Григоре (Луд)

Съдия: Павел Орел (Чех)