Петзвезден Дортмунд разкъса Щутгарт и влезе в топ 4
"Жълто-черните" с най-силния си мач за сезона

Борусия Дормтунд разгроми Щутгарт с 5:0 на “Сигнал Идуна Парк” в среща от 11-ия кръг на Бундеслигата. “Жълто-черните” изиграха страхотен мач и не намалиха оборотите нито за минута, за да зарадват феновете си с разгромна победа.

Успехът изкачи Борусия на 4-ото място в класирането на Първа Бундеслига. Отборът събра 19 точки и има две по-малко от третия Фрайбург. С това тежко поражение Щутгарт остана в опасната зона на 16-ото място с 8 точки.

Борусия даде заявка за доминация още от първите секунди на срещата. Във втората минута Джуд Белингам откри резултата след асистенция на Никлас Зюле.

В 13-ата минута Зюле удвои аванса на домакините след чудесно подаване на Рейна. Третото попадение за Дортмунд пък вкара Рейна, който се разписа в 44-ата минута.

След почивката “жълто-черните” се разписаха още два пъти – Белингам (53′) и Мукоко (72′) бяха голмайсторите.

Следващият мач на Борусия е домакинство на Ман Сити в Шампионска лига на 25 октомври.