Пирин (Бл) се върна на върха след успех над Лудогорец II
"Орлетата" спечелиха с 2:1 двубоя си с разградчани

Пирин Благоевград вече е едноличен лидер във Втора лига след победа с 2:1 над Лудогорец II в среща от 22-ия кръг.

В края на първото полувреме Александър  Дюлгеров даде преднина на „орлетата“, която се запази до началото на втората част. В 50-ата минута Велислав Минков върна разградчани в мача с изравнително попадение.

Спас Георгиев отново изведе напред благоевградчани в резултата в 72-ата, като този път Пирин успя да задържи аванса си и спечели трите точки.

Така „орлетата“ са с 45 точки, на три от Локомотив София. Лудогорец II остава на 4-ото място с 35 точки.

В другите двубои играни днес Добруджа записа труден успех с 3:2 над Нефтохимик, а Хебър измъкна трите точки при тежка визита на Септември и непрестанен снеговалеж в Драгалевци. Струмска слава записа чиста победа с 2:0 над Септември Симитли.

Утре, 11 март, от 15:30 часа Литекс гостува на Локо (ГО), а Локомотив (Сф) ще има възможност да си върне първото място, като за целта трябва да вземе трите точки от визитата на Миньор.