Пирин лети все по-високо – дубъл на Карачанаков сломи Арда

С два гола на Антон Карачанаков след почивката Пирин надигра елитния Арда с 2:0 в контрола, която показа, че Орлетата съвсем спокойно биха могли да се конкурират с тимовете от Първа лига.

В игра за тима от Благоевград се завърна бившият играч на Литекс, ЦСКА София и Лудогорец Станислав Манолев. Той облече зеления екип за първи път от 2004 година насам, заменяйки Джон Аийна в 63-та минута.

През второто полувреме в редиците на Арда пък се появи Деян Лозев, който се раздели с Левски преди няколко дни.

Карачанаков откри в 59-ата минута, когато се разписа с хубав удар с десния крак от границата на наказателното поле. Малко преди края на мача Пирин удвои преднината, след като Карачанаков превърна в гол дузпата, отсъдена за нарушение срещу Иван Тасев.

Двубоят се игра на стадион “Христо Ботев” в Благоевград.

ПИРИН – АРДА 2:0 (0:0)
ГОЛМАЙСТОР: 2:0 Карачанаков (59, 85-д)

ПИРИН: 99. Петър Петров, 3. Александър Бастунов, 32. Стилиян Николов, 5. Николай Бодуров, 38. Александър Дюлгеров, 44. Конър Хендерсън, 17. Спас Георгиев, 71. Антон Карачанаков, 15. Джон Аийна, 18. Преслав Йорданов, 31. Красимир Станоев
Резерви: 91. Исмет Кисьо, 8. Мартин Динов, 9. Владислав Златинов, 11. Станислав Манолев, 13. Архан Исуф, 10. Джордж Оукли, 19. Мирослав Пушкаров, 22. Димитър Митев, 23. Димитър Алексиев, 26. Иван Тасев, 27. Асен Либяховски

АРДА: 12. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 5. Петко Ганев, 25. Матеус Леони, 8. Милен Желев, 73. Лъчезар Котев, 19. Румен Руменов, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 24. Ловре Кнежевич, 7. Спас Делев