Пирин направи важна крачка към спасението като победи Ботев Враца
Благоевргадчани ще се борят до последно да оцелеят

Отборът на Пирин (Благоевград) достигна до трудна победа над Ботев (Враца) с 2:0 у дома. След успеха “орлите” отново дръпнаха пред неуморните си преследващи и пак са на 4 точки над зоната на изпадащите.

През първото полувреме двата отбора не стигнаха до попадение. Бързо след началото на втората част обаче Пирин излезе напред в резултата. Точен от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка в наказателното поле, бе Даниил Кондраков.

Второто попадение на Пирин също бе от дузпа. В добавеното време Момчил Цветанов извърши ненужно нарушение в собственото си наказателно поле, което не бе подминато от главния рефер. Точен от бялата точка за Пирин бе Бенгюзов.

Ситуацията във Враца не е толкова напрегната, колкото в Благоевград. Възпитаниците на Даниел Моралеш се нуждаят от само една точка в оставащите два мача, за да си гарантират оставането в елита и през следващия сезон.