Из нашите географски ширини неведнъж сме ставали свидетели на безпощадна голова канонада в последните кръгове на различните първенства.

Виждали сме смайващи резултати, когато титла, място в евротурнири или изпадане се решава от голова разлика. Но ето че и в Австрия ни предложиха спиращ дъха трилър, в който обявяваха голмайсторите буквално през няколко минути.

Рийд грабна промоцията, надстрелвайки в последния кръг на Втора Бундеслига основния си конкурент Клагенфурт.

Рийд надигра като домакин Флоридсдорфер с 9:0, а Клагенфурт се задоволи с “по-скромна” победа – 6:1 над Вакер-Инсбрук. По този начин двата тима завършиха с еднакъв брой точки – 64, но головата разлика реши първенецът.

Клагенфурт опита да обърне надпреварата с мощен финален спринт и вкара три гола между 68-ата и 73-ата минута, но в Рийд следяха събитията и на свой ред отвръщаха на удара, реализирайки три попадения между 69-ата и 76-ата минута.

След спечелената промоция от Рийд обявиха, че ще изпратят камион пълен с бира на Амщетен – тимът, който победи Клагенфурт кръг преди края.